
| Specification | Value |
|---|---|
| Connection type | HDMI, Display port, USB, Ethernet, Bluetooth, Wi-Fi |
| Memory technology | DDR4 |
| Cosmetic condition | New |
| Operating system | Windows |
| Processor family | Intel |
| Graphics card type | Dedicated |
| Storage types supported | Solid-state drive (SSD) |
| Keyboard type | Standard |
| Processor cores | 8 Cores |
| Additional Specifications | |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 |
| Gpu Model | RTX 3050 6GB |
| Ram Size | 16GB |
| Cpu Model | i5-13420H |
| Model | Victus 15-fa2013 |
| Number Of Threads | 12 |
| Bluetooth Support | Yes |
| Memory Slot Type | ["DDR4"] |
| Warranty | 1 Year |
| Gpu Family | NVIDIA |
| Ssd Capacity | 512GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Color Pattern | Black, Silver |
No. EG-PC compares prices and availability for HP 15- CORE I5 - 13420H - 16G DDRR4 - 512SSD - VGA 6g RTX 3050 - 15.6 - 144HZ - SILVER - WIN 11 - 3 CELL 52.5 WH BATTERY. The retailer listing this product is Arabhardware.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.