
| Specification | Value |
|---|---|
| Display resolution | 1920 x 1080, Full HD |
| Connection type | HDMI, Display port, USB, Wi-Fi, Bluetooth |
| Memory technology | DDR5 |
| Cosmetic condition | New |
| Operating system | Windows |
| Processor family | Intel |
| Computer form | Notebook |
| Graphics card type | Dedicated |
| Storage types supported | Solid-state drive (SSD) |
| Keyboard type | Backlit, Mechanical, Standard |
| Processor cores | 14 Cores |
| Computer specialized features | RGB lighting |
| Additional Specifications | |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 |
| Gpu Model | RTX 3050 6GB |
| Ram Size | 16GB |
| Cpu Model | i7-13650HX |
| Model | LENOVO - LOQ 15IRX9 |
| Number Of Threads | 20 |
| Memory Slot Type | ["DDR5"] |
| Warranty | 2 Years |
| Gpu Family | NVIDIA |
| Ssd Capacity | 512GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Color Pattern | Gray, Black |
No. EG-PC compares prices and availability for LENOVO LOQ - CORE I7- 13650HX - 14 CORES - 16G DDR5 \ 512 SSD \ RTX 3050 6GB - 144HZ - 15.6 - 2 YEARS. The retailer listing this product is Arabhardware.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.