
| Specification | Value |
|---|---|
| Display resolution | 1920 x 1080, Full HD |
| Connection type | Wi-Fi, Bluetooth, USB, HDMI, Ethernet |
| Memory technology | DDR5 |
| Cosmetic condition | New |
| Operating system | Windows |
| Processor family | Intel |
| Computer form | Notebook |
| Graphics card type | Integrated |
| Storage types supported | Solid-state drive (SSD) |
| Keyboard type | Backlit, Standard |
| Processor cores | 10 Cores |
| Additional Specifications | |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 |
| Gpu Model | Intel UHD Graphics |
| Ram Size | 16GB |
| Cpu Model | i7-13620H |
| Model | Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH10 |
| Number Of Threads | 16 |
| Memory Slot Type | ["DDR5"] |
| Warranty | 2 Years |
| Ssd Capacity | 512GB |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Color Pattern | Gray |
No. EG-PC compares prices and availability for Lenovo IDEAPAD SLIM 3 - CORE I7- up to 24g - 13620H - 16G DDR5 - 512SSD - INTEL - 15.6 - mouse + BAG + 2 YEARS + WIN 11. The retailer listing this product is Arabhardware.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.