
| Specification | Value |
|---|---|
| Display resolution | 1920 x 1080, Full HD |
| Connection type | HDMI, Display port, USB, Ethernet, Bluetooth, Wi-Fi |
| Memory technology | DDR4 |
| Cosmetic condition | New |
| Operating system | Windows |
| Processor family | Intel |
| Computer form | Notebook |
| Graphics card type | Dedicated |
| Storage types supported | Solid-state drive (SSD) |
| Keyboard type | Standard |
| Processor cores | 12 Cores |
| Additional Specifications | |
| Monitor Size | 15.6 Inch |
| Ssd Capacity | 512GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Ram Capacity | 16GB |
| Color Pattern | Blue |
| Gpu Chipset Series | RTX 4050 |
| Size | 15.6 Inch |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 |
| Gpu Model | RTX 4050 6GB |
| Ram Size | 16GB |
| Cpu Model | i5-13500H |
| Model | fa1035 |
| Number Of Threads | 16 |
| Memory Slot Type | ["DDR4"] |
| Warranty | 1 Year |
| Gpu Family | NVIDIA |
No. EG-PC compares prices and availability for HP VICTUS 15 FA1035NE Laptop Core i5-13500H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 4050 6GB 15.6" FHD 144Hz Blue. The retailer listing this product is Arabhardware.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.