
| Specification | Value |
|---|---|
| Display resolution | 1920 x 1080 |
| Memory technology | DDR4 |
| Cosmetic condition | New |
| Processor family | Intel |
| Computer form | Convertible |
| Graphics card type | Dedicated |
| Storage types supported | Solid-state drive (SSD) |
| Processor cores | 8 Cores |
| Additional Specifications | |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 |
| Gpu Model | RTX 2050 4GB |
| Ram Size | 8GB |
| Cpu Model | i5-13420H |
| Model | Victus 15-fa2025 |
| Number Of Threads | 12 |
| Memory Slot Type | ["DDR4"] |
| Warranty | 1 Year |
| Gpu Family | NVIDIA |
| Ssd Capacity | 512GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Color Pattern | Silver, Black |
No. EG-PC compares prices and availability for HP 15- CORE I5 - 13420H - 8G DDRR4 - 512SSD - VGA 4G RTX 2050 - 15.6 - 144HZ - SILVER (FA2025). The retailer listing this product is Arabhardware.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.