
| Specification | Value |
|---|---|
| Display resolution | 1920 x 1080, Full HD |
| Connection type | Wi-Fi, Bluetooth, USB, HDMI, Display port |
| Memory technology | DDR4 |
| Cosmetic condition | New |
| Operating system | Windows |
| Processor family | Intel |
| Computer form | Notebook |
| Graphics card type | Dedicated |
| Storage types supported | Solid-state drive (SSD) |
| Keyboard type | Standard |
| Processor cores | 14 Cores |
| Additional Specifications | |
| Monitor Size | 15.6 Inch |
| Ssd Capacity | 512GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Color Pattern | Blue |
| Gpu Chipset Series | RTX 3050 |
| Size | 15.6 Inch |
| Memory Form Factor | DIMM |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 |
| Gpu Model | RTX 3050 6GB |
| Ram Size | 8GB |
| Cpu Model | i7-13700H |
| Model | Victus 15-fa1038 |
| Number Of Threads | 20 |
| Memory Slot Type | ["DDR4"] |
| Warranty | 1 Year |
| Gpu Family | NVIDIA |
| Cooling Technology | Liquid, Fan |
No. EG-PC compares prices and availability for HP VICTUS 16 FA1038NE Laptop Core I7-13700H 8GB DDR4 512GB SSD RTX 3050 6GB 15.6" FHD 144Hz Blue. The retailer listing this product is Arabhardware.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.