
| Specification | Value |
|---|---|
| Display resolution | Full HD |
| Connection type | HDMI, Display port, USB, Wi-Fi, Bluetooth |
| Memory technology | DDR5 |
| Cosmetic condition | New |
| Operating system | Windows |
| Processor family | Intel |
| Computer form | Notebook |
| Graphics card type | Dedicated |
| Storage types supported | Solid-state drive (SSD) |
| Keyboard type | Backlit, Standard |
| Processor cores | 8 Cores |
| Computer specialized features | RGB lighting |
| Additional Specifications | |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 |
| Gpu Model | RTX 2050 4GB |
| Ram Size | 12GB |
| Cpu Model | i5-12450HX |
| Model | LENOVO LOQ |
| Number Of Threads | 12 |
| Warranty | 2 Years |
| Gpu Family | NVIDIA |
| Ssd Capacity | 512GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Color Pattern | Black, Gray |
No. EG-PC compares prices and availability for Lenovo - LOQ - CORE I5 -12450HX - 8CORES -12G DDR5 \ 512 SSD \ RTX 2050 4G \ 15.6 144HZ - +WIN 11 + 2 YEARS. The retailer listing this product is Arabhardware.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.