
| Specification | Value |
|---|---|
| Display resolution | 1920 x 1080, Full HD |
| Connection type | HDMI, Display port, USB, Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet |
| Memory technology | DDR5 |
| Cosmetic condition | New |
| Operating system | Windows |
| Processor family | Intel |
| Computer form | Convertible |
| Graphics card type | Dedicated |
| Storage types supported | Solid-state drive (SSD) |
| Keyboard type | Standard |
| Processor cores | 6 cores |
| Additional Specifications | |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 |
| Gpu Model | RTX 4050 6GB |
| Ram Size | 16GB |
| Cpu Model | Ryzen 7 7445HS |
| Model | VCTUS 15 3093 |
| Number Of Threads | 12 |
| Bluetooth Support | No |
| Memory Slot Type | ["DDR5"] |
| Warranty | 1 Year |
| Gpu Family | NVIDIA |
| Ssd Capacity | 512GB |
| Color Pattern | Black, Gray |
| Memory Form Factor | DIMM |
| Cooling Technology | Heat sink, Fan |
No. EG-PC compares prices and availability for HP RYZEN 7 - 7445HS - 16G DDR5 - 512SSD - VGA 6G RTX 4050 - 15.6 - WIN 11. The retailer listing this product is Arabhardware.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.