
| Specification | Value |
|---|---|
| Display resolution | 1920 x 1080, Full HD |
| Connection type | Wi-Fi, Bluetooth, USB, HDMI, Ethernet, Display port |
| Memory technology | DDR4 |
| Cosmetic condition | New |
| Processor family | Intel |
| Computer form | Notebook |
| Graphics card type | Dedicated |
| Storage types supported | Solid-state drive (SSD) |
| Keyboard type | Standard |
| Processor cores | 12 Cores |
| Additional Specifications | |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 |
| Gpu Model | RTX 3050 6GB |
| Ram Size | 8GB |
| Cpu Model | i5-13500H |
| Model | Victus 15-fa1043 |
| Number Of Threads | 16 |
| Memory Slot Type | ["DDR4"] |
| Warranty | 1 Year |
| Gpu Family | NVIDIA |
| Ssd Capacity | 512GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Color Pattern | Silver, Black |
| Memory Form Factor | DIMM |
| Cooling Technology | Active, Fan, Heat sink |
No. EG-PC compares prices and availability for HP VICTUS 15 FA1043NE Laptop Core i5-13500H 8GB DDR4 512 SSD RTX 3050 6GB 15.6" FHD 144Hz Silver. The retailer listing this product is Arabhardware.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.