
| Specification | Value |
|---|---|
| Display resolution | 1920 x 1080, Full HD |
| Connection type | HDMI, Display port, USB, Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet |
| Memory technology | DDR4 |
| Cosmetic condition | New |
| Operating system | Windows |
| Processor family | Intel |
| Graphics card type | Dedicated |
| Storage types supported | Solid-state drive (SSD) |
| Keyboard type | Standard |
| Processor cores | 8 Cores |
| Additional Specifications | |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 |
| Gpu Model | RTX 4050 6GB |
| Ram Size | 16GB |
| Cpu Model | i5-13420H |
| Model | VCTUS 15 fa1082 |
| Number Of Threads | 12 |
| Memory Slot Type | ["DDR4"] |
| Warranty | 1 Year |
| Gpu Family | NVIDIA |
| Ssd Capacity | 512GB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Color Pattern | Silver, Black |
| Memory Form Factor | DIMM |
| Cooling Technology | Fan, Heat sink |
No. EG-PC compares prices and availability for HP 15- CORE I5 - 13420H - 16G DDRR4 - 512SSD - VGA 6G RTX 4050 - 15.6 - 144HZ - WIN 11 - MICA SILVER. The retailer listing this product is Arabhardware.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.