
| Specification | Value |
|---|---|
| Display resolution | 1920 x 1080, Full HD |
| Connection type | Wi-Fi, Bluetooth, USB, HDMI, Display port |
| Memory technology | DDR5 |
| Cosmetic condition | New |
| Processor family | Intel |
| Computer form | Notebook |
| Graphics card type | Dedicated |
| Storage types supported | Solid-state drive (SSD) |
| Keyboard type | Standard |
| Processor cores | 10 Cores |
| Additional Specifications | |
| Ssd Capacity | 1TB |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Color Pattern | Silver |
| Gpu Chipset Series | RTX 3050 |
| Size | 16 Inch |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 16.1 Inch |
| Gpu Model | RTX 35050 6GB |
| Ram Size | 16GB |
| Cpu Model | i5-14450HX |
| Model | VCTUS 16 ( r1032 |
| Number Of Threads | 16 |
| Memory Slot Type | ["DDR5"] |
| Warranty | 1 Year |
| Gpu Family | NVIDIA |
| Memory Form Factor | DIMM |
| Cooling Technology | Fan, Heat sink |
No. EG-PC compares prices and availability for HP VICTUS 16 R1032 Laptop Core I5-14450HX 16GB DDR5 1TB SSD RTX 3050 6GB 16.1" FHD 144Hz Silver. The retailer listing this product is Arabhardware.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.