
| Specification | Value |
|---|---|
| Display technology | IPS |
| Display resolution | 4K ultra HD, 2160p |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Monitor shape | Flat |
| Additional Specifications | |
| Monitor Size | 32 Inch |
| Panel Type | IPS |
| Color Pattern | White |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Resolution | 3840×2160 (4K) |
| Type | IPS |
| Size | 32 Inch |
| Product Url | https://www.benq.com/en-me/monitor/professional/pd3226g/buy.html |
| Warranty | 3 Years |
| Built In Speaker | Yes |
| Response Time | 1ms |
| Srgb | 100% |
No. EG-PC compares prices and availability for BenQ PD3226G Designer Monitor 32 Inch IPS 4K 144Hz 1Ms White. The retailer listing this product is Arabhardware.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.