
| Product Name | Anubis Pro 4FX |
| Material | Steel |
| Dimensions (L x W x H) | 468 x 205 x 488 mm |
| Motherboard Support | E-ATX, ATX, M-ATX, Mini-ITX |
| Included Power Supply | 750W 80+ Certified |
| Expansion Slots | 7 Standard + 2 Vertical |
| Drive Bays | 2 x 2.5″ / 3.5″ Combo Bays (HDD Cage) 2 x 2.5″ SSD Bays (SSD Bracket) |
| Fan Support | Top: 3 x 120mm or 2 x 140mm Front: 3 x 120mm or 3 x 140mm Rear: 1 x 120mm MB Panel: 2 x 120mm (ATX Only) |
| Liquid Cooling Support | Top: Up to 360mm Front: Up to 360mm Rear: 120mm MB Panel: 240mm (ATX Only) |
| Max CPU Cooler Height | 165mm |
| Max GPU Length | 420mm |
| Max PSU Length | 200mm |
| I/O Panel | 1 x USB 3.0 2 x USB 2.0 HD Audio |
No. EG-PC compares prices and availability for XIGMATEK Anubis Pro 4FX 750W. The retailer listing this product is Softlink Eg.
EG-PC tracks recently seen prices from supported Egyptian retailers. Always confirm the final price and stock status on the retailer website before checkout.
Yes. Use the related category, brand, store, and search links on this page to compare similar computer hardware listings across Egypt.